KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 8293047
nr 829 3047
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Färgkrita, Erik Jerken (1898-1947), utsikt över takåsar, signerad, motivets mått: 33x25
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
måndag 27 maj 2013
kl 18:54:09